Ushtria e Kosovës dhe e Izraelit do të nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi

Ushtria e Kosovës dhe e Izraelit do të nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi

14:26, 20/06/2021

Ushtria e Kosovës dhe ajo e Izraelit pritet të nënshkruajnë një marrëveshje bashkëpunimi ashtu si dhe Ministritë respektive të Mbrojtjes. Lajmi u bë i fitur nga Ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Armend Mehaj në rrjetet sociale.

Mehaj shkroi: "Ishte nder i veçantë të takohem dhe bisedoj miqësisht me ish-kryeministrin e Izraelit, Shaul Mofaz, të cilin e falënderova dhe i shpreha mirënjohjen e lartë për kontributin e madh të tij në njohjen e Republikës së Kosovës nga Izraeli, si dhe për interesimin e tij të fuqishëm dhe shtetit izraelit për Republikën e Kosovës dhe perspektivën e saj.

Me ish-kryeministrit, respektivisht, ish-shef i shtabit të përgjithshëm të Forcave të Mbrojtjes së Izraelit dhe ish-ministër i mbrojtjes së Izraelit gjeneral Mofaz, biseduam për çështjet me interes të përbashkët në fushën e sigurisë dhe mbrojtjes si dhe u sigurova për angazhimin maksimal të tij që së shpejti të realizojmë marrëveshjen për bashkëpunim bilateral në mes të ministrive të mbrojtjes dhe ushtrive të dy vendeve," përfundon mesazhin Ministri i Kosovës.

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco