Vendimi: Qytetarëve që vijnë nga këto shtete u ndalohet hyrja në Kosovë

Vendimi: Qytetarëve që vijnë nga këto shtete u ndalohet hyrja në Kosovë

15:57, 07/05/2021

Në mbledhjen e Qeverisë është marrë vendim që t’u ndalohet hyrja të gjithë qytetarëve që vijnë nga India, Brazili dhe Afrika e Jugut.

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, tha se ky vendim po bëhet për shkak të shfaqjes së varianteve të reja të Covid-19 në këto shtete.

“Ndalohet hyrja e qytetarëve që vijnë nga India, Brazili dhe Afrika e Jugut për shkak të varianteve të reja të shfaqura të COVID-19”, tha Vitit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco