Kosovë, Muaji i Madhëruar Ramazan fillon ditën e martë më 13 prill 2021

Kosovë, Muaji i Madhëruar Ramazan fillon ditën e martë më 13 prill 2021

07:56, 12/04/2021

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton besimtarët myslimanë dhe të gjithë opinionin e gjerë se Muaji i Madhëruar Ramazan fillon ditën e martë më 13 prill 2021.

Nga BIK kanë uruar besimtarët myslimanë me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit.

“Me rastin e fillimit të Muajit të Madhëruar të Ramazanit, Kryesia e BI-së, përgëzon besimtarët myslimanë në Kosovë, diasporë e trojet tona, duke u dëshiruar agjërim të lehtë, shtim të ibadetit dhe solidaritet me nevojtarët. Me fat Muaji i Madhëruar i Ramazanit, agjërim të lehtë dhe të pranuar”, thuhet nga BIK.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco