Kosovë, 488 raste dhe 8 viktima nga koronavirusi

Kosovë, 488 raste dhe 8 viktima nga koronavirusi

15:01, 02/03/2021

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.886 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 488 raste positive dhe janë shënuar 8 viktima nga koronavirusi.

Instituti I Shëndetit Publik njofton se janë shëruar 270 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 60.333 raste, kurse numri i rasteve aktive është 8.236.

Numri total i rasteve pozitive është 70.185 raste nga 313.132 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.616 raste të vdekjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco