Kosovë, 467 raste pozitive dhe 9 viktima nga koronavirusi

Kosovë, 467 raste pozitive dhe 9 viktima nga koronavirusi

15:07, 01/03/2021

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.914 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 467 raste positive dhe janë shënuar 9 viktima nga koronavirusi.

Instituti I Shëndetit Publik njofton se janë shëruar 214 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 60.063 raste, kurse numri i rasteve aktive është 8.026.

Numri total i rasteve pozitive është 69.697 raste nga 310.246 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.608 raste të vdekjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco