Kosovë, arrestohet kreu i Sekretariatit të Këshillit Prokurorial

Kosovë, arrestohet kreu i Sekretariatit të Këshillit Prokurorial

14:46, 01/03/2021

Është arrestuar, para pak çastesh, drejtori i Drejtori i Sekretariatit të Këshillit Prokurorial , Lavdim Krasniqi. Burime të Indeksonlinet bëjnë me dije se Krasniqi është arrestuar nga zyrtarë të Drejtorisë për hetimin e krimeve ekonomike dhe korrupsionit.

Drejtori  i Drejtori i Sekretariatit të Këshillit Prokurorial  është arrestuar në zyrën e tij.

Këto arrestime janë si vazhdimësi i atyre të javës së kaluar ku u arrestuan disa zyrtarë të Ministrisë së Bujqësisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco