Kosovë, 320 raste pozitive dhe 6 viktima nga kronavirusi

Kosovë, 320 raste pozitive dhe 6 viktima nga kronavirusi

15:03, 20/01/2021

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.683 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 320 raste pozitive dhe kanë humbur jetën 6 persona nga koronavirusi.

Instituti I Shëndetit Publik njofton se janë shëruar 269 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 49.982 raste, kurse numri i rasteve aktive është 5.324

Numri total i rasteve pozitive është 56.732 raste nga 213.372 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.426 raste të vdekjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco