Hashim Thaçi do të mbrohet nga pesë avokatë në Hagë

Hashim Thaçi do të mbrohet nga pesë avokatë në Hagë

06:44, 02/12/2020

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të mbrohet nga pesë avokatë në procesin gjyqësor në Gjykatën Speciale në Hagë.

Dhomat e Specializuara kanë publikuar të martën në mbrëmje dokumentin për aprovimin e avokatëve shtesë për Thaçin.

Thaçi do të mbrohet nga Sophie Menegon, David Hopper, Dastid Pallaska, Samuel Blom-Cooper dhe Pierre-Richard Prosper, njofton Koha.net.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

venaliu02/12/2020 10:45

i bika nga nji avukat per cdo 40 te vrar prej kti

Shto koment

Denonco