Kosovë, 13 viktima dhe 609 rate më koronavirus

Kosovë, 13 viktima dhe 609 rate më koronavirus

14:58, 24/11/2020

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.590 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 609 raste pozitive dhe 13 viktima nga koronavirusi.

Institute I Shëndetit Publik njofton se janë shëruar 350 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 21.746 raste, kurse numri i rasteve aktive është 12.864.

Që nag fillimi pandemisë numri total i rasteve pozitive është 35.549 raste nga 134.318 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 939 raste të vdekjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco