Kosovë, 688 raste dhe 11 viktima nga koronavirusi

Kosovë, 688 raste dhe 11 viktima nga koronavirusi

14:58, 16/11/2020

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.865 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 688 raste pozitive dhe janë shënuar 11 viktima nga koronavirusi.

Institute I Shëndetit Publik njofton se janë shëruar 236 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 17.541 raste, kurse numri i rasteve aktive është 11.431.

Numri total i rasteve pozitive është 29.805 raste nga 120.811 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 833 raste të vdekjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco