Covid 19/ Shifra të larta në Kosovë, 281 raste dhe 4 viktima

Covid 19/ Shifra të larta në Kosovë, 281 raste dhe 4 viktima

14:55, 28/10/2020

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 932 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 281 raste pozitive dhe kanë humbur jetën 4 persona.

Institute I Shëndetit Publik njofton se janë shëruar 97 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 15.295 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.658.

Numri total i rasteve pozitive është 18.626 raste nga 90.040 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 673 raste të vdekjes.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco