Kosovë, 118 raste të reja dhe tre viktima nga koronavirusi

Kosovë, 118 raste të reja dhe tre viktima nga koronavirusi

15:00, 19/10/2020

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 828 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 118 raste pozitive dhe janë shënuar tre viktima.

Instituti I Shëndetit Publik njofton se janë shëruar 50 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 14.716 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.637.

Numri total i rasteve pozitive është 17.009 raste nga 80.886 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 656 raste të vdekjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco