Kosovë, 137 raste me Covid 19 në 24 orët e fundit

Kosovë, 137 raste me Covid 19 në 24 orët e fundit

15:29, 18/10/2020

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 869 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 137 raste pozitive dhe është shënuar 1 viktimë.

Institute I Shëndetit Publik njofton se në 24 orëve të fundit, janë shëruar 49 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 14.666 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.572.

Numri total i rasteve pozitive është 16.891 raste nga 80.058 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 653 raste të vdekjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco