Kërcënohet me jetë kryetari i Komunës së Mitrovicës, policia i rrethon shtëpinë

Kërcënohet me jetë kryetari i Komunës së Mitrovicës, policia i rrethon shtëpinë

14:47, 16/10/2020

Pjesëtarë të Policisë së Kosovës janë vendosur në afërsi të shtëpisë së Kryetarit të Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtirit pasi ky i fundit ka marrë kërcënime me jetë nga një person.

Se Bahtiri është kërcënuar me jetë e kanë konfirmuar edhe nga Prokuroria Themelore e Mitrovicës.

"Prokuroria Themelore e Mitrovicës, njofton opinionin se si rrjedhojë e kërcënimeve ndaj kryetarit të Mitrovicës së Jugut A.B., është vlerësuar e nevojshme prezenca policore në vendbanimin e ankuesit”, kanë deklaruar Prokuroria”, kanë deklaruar nga Prokuroria."

Për këtë rast tashmë kanë nisur hetimet mbi dyshimet të “Kanosjes, shantazhit dhe detyrimit” ndaj të njëjtit.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco