Kryediplomati gjerman: Po punojmë për liberalizimin e vizave për Kosovën

Kryediplomati gjerman: Po punojmë për liberalizimin e vizave për Kosovën

22:05, 01/10/2020

Gjermania deklaron se po punon intensivisht si për zhvillimin e konferencave ndërqeveritare për Shqipërinë dhe Maqedoninë, ashtu edhe për liberalizimin e vizave me Kosovën.

Por sipas kryediplomatit gjerman, nuk dihet ende nëse këto do të realizohen brenda këtij viti.

“Ka akoma disa vende që kanë dyshime. Nuk mund të jap parashikime, se kur do të realizohet liberalizimi i vizave për Kosovën, por mund të them se është një temë me të cilën ne po merremi intensivisht” tha për DW ministri i jashtëm gjerman, Heiko Maas.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco