COVID-19: Ekspertët gjermanë të shëndetësisë zbarkojnë sot në Kosovë

COVID-19: Ekspertët gjermanë të shëndetësisë zbarkojnë sot në Kosovë

07:39, 22/09/2020

Sot vijnë në Kosovë ekspertët gjermanë për Covid-19. Zëvëndësministri i Punëve të Jashtme, Gani Dreshaj e ka quajtur lajm të mirë për Kosoven ardhjen e ekspertëvë mjeksorë nga Instituti i famshëm “Robert Koch”.

Dreshaj ka thënë se Gjermania ka qenë model suksesi se si duhet të sfidohet pandemia, andaj ardhja e ekspertëve nga ky institut është e mirëseardhur, njofton Express.

“Kosova nesër do të pres ekipin më profesional për luftën ndaj Covid19, atë të Institutit Gjerman të Shëndetësisë, “Robert Koch”. Për dy javë do të jipen këshillat më profesionale për luftën ndaj Covid19, për modalitetin e suksesit dhe luftën e përbashkët ndaj pandemisë. Gjermania ka qenë model suksesi ndaj koronavirusit në nivel global dhe këshillat nga “Robert Kosch” janë të mirëseardhura në këtë kohë” ka thënë Gani Dreshaj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco