Kosova raporton 79 të infektuar dhe 104 të shëruar nga Covid 19 në 24 orët e fundit

Kosova raporton 79 të infektuar dhe 104 të shëruar nga Covid 19 në 24 orët e fundit

15:01, 21/09/2020

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 596 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 79 raste pozitive.

Sot  janë raportuar 2 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv (1 rast nga Klinika e Pulmologjisë, QKUK dhe 1 rast nga Spitali rajonal Pejë).

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 104 pacientë ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 12.674 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.853.

Numri total i rasteve pozitive është 15.142 raste nga 62.607 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 615 raste të vdekjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco