Presidenti turk Erdogan takohet me Thaçin në Stamboll

Presidenti turk Erdogan takohet me Thaçin në Stamboll

13:04, 20/09/2020

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan është takuar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, njoftoi agjencia turke e lajmeve, Anadolu Agency (AA).

Bëhet e ditur se Erdogan dhe Thaçi u takuan për mëngjes në rezidencën Vahdettin në Stamboll.

Gjithashtu në këtë program i pranishëm ishte edhe zëdhënësi i Presidencës, turke ?brahim Kal?n.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco