Mbingarkohen spitalet nga të prekurit me COVID-19 në Kosovë

Mbingarkohen spitalet nga të prekurit me COVID-19 në Kosovë

20:23, 10/08/2020

Kosova po përballet me numër të lartë të të infektuarve nga COVID-19 dhe mbingarkim të kapaciteteve për të trajtuar këto raste.

Autoritetet e shërbimit spitalor thonë se një numër i lartë i atyre që dalin pozitiv me COVID kërkojnë trajtim nëpër spitalet e Kosovës dhe kjo po shtynë ata që të mendojnë forma të ndryshme të zgjerimit të kapaciteteve, raporton VOA.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco