VIDEO/ Trupat ushtarake serbe futen në Kosovë, çfarë po ndodh

VIDEO/ Trupat ushtarake serbe futen në Kosovë, çfarë po ndodh

21:19, 07/08/2020

Xhandarmëria Serbe është parë të jetë futur në territorin e Kosovës. Saktësisht në fshatin Karaçevë të Kamenicës.

Një video e publikuar në Facebook, shihen 11 trupa që marshojnë në fshatin Karaçevë të Kamenicës, të veshur me uniforma të ushtrisë serbe dhe të armatosur.

Kjo nuk është hera e parë kur xhandarmëria serbe futet në territorin e Kosovës.

Gazeta Express e ka kontaktuar kryetarin e Komunës së Kamenicës, Qendron Kastratin dhe Policinë e Kosovës, mirëpo nuk ka marrë përgjigje.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco