Tragjike në kosovë, dy vëllezër vdesin në një ditë nga Covid-19

Tragjike në kosovë, dy vëllezër vdesin në një ditë nga Covid-19

14:48, 05/08/2020

Dy vëllezër që ishin haxhi, Mustafë Zekaj dhe Zekë Zekaj, të moshës 85 dhe 78 vjeç, vdiqën gjatë natës në Novosellë të Pejës.

Vëllezërit kishin simptoma të Covid-19 dhe dyshohet se vdiqën si rezultat i këtij virusi.

Gjatë 24 orëve të fundit, sipas ISHPK-së u regjistruan 225 raste – prej tyre 6 nga Peja.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco