Nuk ndalet infektimi i qeverisë së Kosovës, preket edhe zv/kryeministri

Nuk ndalet infektimi i qeverisë së Kosovës, preket edhe zv/kryeministri

13:41, 04/08/2020

Pas kreut të qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti, edhe zëvendësi i tij Driton Selmanaj, njofton se ka dalë pozitiv në testin për Covid-19.

Këtë e ka bërë të ditur vetë zëvendësministri Selmanaj, përmes një statusi në Facebook.

“Dje e kam bërë testin për Covid-19 dhe sot më njoftuan që kam rezultuar pozitiv. Specialistët shëndetësor po më thonë që jam a-simptomatik. Nga momenti i testimit jam izoluar dhe kështu jam i detyruar të qëndroj edhe për dy javët e ardhshme”, ka shkruar Selmanaj, duke shtuar se të gjitha detyrimet e punës t’i kryejë nga shtëpia.

Nga 13 marsi deri më 4 gusht, janë regjistruar 9.049 raste me koronavirus. Prej tyre, 256 pacientë kanë vdekur dhe 4,989 janë shëruar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco