Sërish shifra alarmante/ Regjistrohen 214 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Sërish shifra alarmante/ Regjistrohen 214 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

23:31, 08/07/2020

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar të dhënat e 24 orëve të fundit të koronavirusit në Kosovë.

Në njoftimin e sotëm më 08 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 413 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 214 raste pozitive.

Postimi i plotë:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco