Heqja e reciproritetit me Serbinë, Mustafa: Vendim i guximshëm

Heqja e reciproritetit me Serbinë, Mustafa: Vendim i guximshëm

11:27, 06/06/2020

Isa Mustafa, kryetari i LDK-së, partisë që ka Kryeministrin e ri të Kosovës, e ka konsideruar si të guximshëm vendimin e Avdullah Hotit për heqjen e reciproritetit me Serbinë dhe ka dhënë edhe argumentin pse.  

Mustafa shkruan në Fb: “Vendimi i sotëm i Qeverisë Hoti për heqjen e të gjitha pengesave për dialog që çon në njohje reciproke ndermjet Kosovës dhe Serbisë, është vendim i guximshëm.

Qeveria Hoti dëshmoi përkushtimin e saj për partneritet strategjik me SHBA dhe BE. Pritet që hapa të njëjtë të ndërmerr edhe Serbia; të tregojë se a është vërtetë e interesuar për dialog që i kontribuon paqes dhe stabilitetit në rajon dhe me gjerë. Ndërkaq, të gjithë ne duhet të jemi unik dhe të përkrahim qeverinë që dialogu të jetë i suksesshem.”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Tuti09/06/2020 19:26

Te ulzsh breket e quaka guzim ky qeni serb! Ne fakt eshte guzim kurvash qe i ulnin breket pa ju trembur syri. Qen i shtur qe ne Lindjes, bastard

Shto koment

Denonco