Qeveria e re e Kosovës shfuqizon reciproritetin me Serbinë, që vendosi Albin Kurti

Qeveria e re e Kosovës shfuqizon reciproritetin me Serbinë, që vendosi Albin Kurti

11:19, 06/06/2020

Qeveria e re e Kosovës e drejtuar nga Avdullah Hoti nuk ka vonuar dhe ka shfuqizuar vendimet e qeverisë së mëparshme për masa e reciprocitetit me Serbinë.

RTK njoftoi se ekzekutivi e ka shfuqizuar vendimin e datës 20 mars të qeverisë “Kurti” për zbatimin gradual të reciprocitetit me Serbinë dhe vendimin e datës 30 maj, për plotësim ndryshimin e vendimit të parë për këtë masë. Kundër këtij vendimi kanë votuar vetëm ministrat e AAK-së.”

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco