Ambasada e SHBA: Mezi presim të punojmë me qeverinë Hoti për paqe e drejtësi!

Ambasada e SHBA: Mezi presim të punojmë me qeverinë Hoti për paqe e drejtësi!

13:51, 03/06/2020

Ambasada e SHBA në Prishtinë ka uruar e para formimin e qeverisë së re të Kosovës me kryeministër Avdullah Hotin.

Kjo ambasadë ka vlerësuar procesin paqesor të formimit dhe votimit të saj. Në mesazhin e publikuar në Fb, thuhet: "Urime për formimin në paqe të qeverisë së re. Mezi presim të punojmë me qeverinë Hoti për të vazhduar punën e rëndësishme për paqen, drejtësinë dhe prosperitetin, duke përfshirë përpjekjet për të forcuar marrëdhëniet rajonale dhe luftimin e COVID-19."

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco