Sot, seanca e jashtëzakonshme për zgjedhjen e Qeverisë së Kosovës

Sot, seanca e jashtëzakonshme për zgjedhjen e Qeverisë së Kosovës

07:02, 03/06/2020

Prishtinë - Sot në ora11: 00 mbahet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit, me të vetmen pikë të rendit të ditës, zgjedhja e Qeverisë së Republikës së Kosovës.

Ndryshe LDK ka arritur marrëveshje për qeverisje me AAK-në, Nisma-n dhe partitë e minoriteteve.

Prezenca mediave në këtë seancë, do të jetë e pamundur, por Kuvendi do të ofrojë linkun e transmetimit të drejtpërdrejtë të kësaj seance, nëpërmjet RTK-së.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco