Konfirmohen 13 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Konfirmohen 13 raste të reja me koronavirus në Kosovë

21:49, 02/06/2020

Trembëdhjetë raste të reja me koronavirus u regjistruan të martën në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik tha se janë testuar gjithsej 193 mostra, të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilave 13 kanë dalë positive, raporton Rel.

Instituti po ashtu bëri të ditur se të martën janë shëruar katër pacientë nga koronavirusi, me të cilët numri i përgjithshëm i të shëruave shkon në 847.

Kosova, gjithsej, ka identifikuar 1,123 raste me koronavirus.

Prej tyre, 30 kanë vdekur.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës përsëriti thirrjen për qytetarët që të mbajnë distancën fizike dhe të vendosin maska.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco