FOTO/ Protestuesit kërkojnë zgjedhje të reja, ja veprimi që bën Kurti nga ballkoni i qeverisë

FOTO/ Protestuesit kërkojnë zgjedhje të reja, ja veprimi që bën Kurti nga ballkoni i qeverisë

18:14, 28/05/2020

Protestues të shumtë vazhdojnë të qëndrojnë në qendër të Prishtinës për të kërkuar zgjedhje të reja, ndërsa kryeministri në detyrë, Albin Kurti doli në ballkonin e qeverisë për ti mbështetur.

Në fotografi vihet re qartë fytyra e buzëqeshur e Kurtit pas të cilit qëndrojnë edhe deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje.

Ndërkohë, gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese në Kosovë janë mbledhur dhe po trajtojnë dekretin e Presidentit Hashim Thaçi, përmes së cilit është mandatuar Avdullah Hoti për kryeministër. Ka mbetur edhe një ditë deri në përfundimin e afatit për shpalljen e aktgjykimit nga Gjykata Kushtetuese.

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco