Kosovë, tre pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë

Kosovë, tre pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë

09:13, 18/05/2020

Në Kliniken Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës , sipas raportit të datës 18.05.2020, janë duke u trajtuar 10 raste me Covid-19.

7 raste janë në gjendje stabile, 3 raste janë në gjendje më të rënduar në trajtim me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive, 2 prej tyre janë duke u trajtuar në Mjekimin Intensiv të kësaj klinike, kurse nga klinika do të dalin 5 raste .

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco