COVID-19/ 50 milion euro humbje kompanitë e udhëtarve në Kosovë

COVID-19/ 50 milion euro humbje kompanitë e udhëtarve në Kosovë

12:21, 14/05/2020

Për shkak të masave që qeveria ka nderrmarë për të minimizuar humbjet në jete të njerzve ka mbyllur kufnjt dhe ka izoluar vendin , kompanitë raportojnë humbje të mëdha .

Shoqata e Transportit të Udhëtarve në Kosovë kanë raportuar se prej 2 muajve mbyllje të kufinjve ata kanë humbur rreth 50 milion euro .

Kryetari i kësaj shoqate Rushdi Kurtishaj tha se do ti kërkojnë qeverise qe të bëjë  një lehtesim të masave dhe hapje gradual te vendit që ky sektor te kete mundesi të ringrihet.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco