Kosove, 12 të shtruar në QKUK me COVID 19

Kosove, 12 të shtruar në QKUK me COVID 19

09:56, 13/05/2020

Në klinikën infektive Kosovë janë 12 pacientë të shtruar sipas raportit të

13 majit 2020, nga të cilët 2 prej tyre rëndë.

Sipas rsaportit 8 persona janë në gjendje të stabilizuar, 4 prej tyre po trajtohen me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive.

Dy të tjerë paraqiten në gjendje shumë të rëndë shëndetsore dhe në perkujdesjen intensive  nga mjekët.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco