Kosovë: 12 pacientë me koronavirus të shtruar në Infektiv, dy rëndë

Kosovë: 12 pacientë me koronavirus të shtruar në Infektiv, dy rëndë

10:02, 12/05/2020

Në datë 12 maj 2020 në Klinikën Infektive në Kosovë janë të shtruar 21 pacientë, 12 prej tyre me Covid-19.

Gjendja e pacientëve të sëmurë me Covid- 19 është si vijon:

8 raste janë në gjendje stabël, 4 raste janë në trajtim me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive, dy prej tyre janë në gjendje më të rënduar. Një grua në repart është edhe në hemodializë si dhe një rast tjetër me përkujdesjse intensive ndodhet në repartin intensiv të kësaj klinike.

Raporti u hartua nga dr. Sadie Namani, specialiste- infektologe.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco