Ministres i vdes i ati/ Kurti e jep lajmin gjatë konferencës për shtyp

Ministres i vdes i ati/ Kurti e jep lajmin gjatë konferencës për shtyp

19:02, 07/04/2020

Ministrja në detyrë të Ekonomisë në Kosovë, Rozeta Hajdaritsot, sot ka patur një humbje të madhe.

Anëtares së kabinetit të drejtuar ende nga Albin Kurti i ndërroi jetë i ati dhe lajmin e kobshëm e dha pikërisht kryeministri në detyrë gjatë një komunikimi me mediat.

Sipas Kurtit, humbja e madhe nuk e ka ndaluar ministren Hajdari në luftën kundër korrupsionit.

“Sot ministres Hajdari i ka vdekur babai, por ne jemi  të vendosur në luftën  kundër krimit dhe korrupsionit. Pas konferencës  Rozetës i duhet të shkojë në Pejë për ta përgatitur ceremoninë  e varrimit.  Përkushtimi jonë është të luftojmë krimin dhe korrupsionin por kjo duhet të vazhdohet edhe në organet e tjera të shtetit”, ka thënë Kurti.

Image

Lajmin për vdekjen e babait të ministres në detyrë e kanë bërë të ditur edhe familja e saj në rrjete sociale.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco