Për shtetasit amerikanë, një avion niser nesër nga Prishtina

Për shtetasit amerikanë, një avion niser nesër nga Prishtina

12:06, 31/03/2020

Ambasada amerikane në Kosovë ka njoftuar shtetasit amerikanë se nesër nisur një avion nga Prishtina, nëse ata dëshirojnë të shkojnë në SHBA.

"Nëse nuk e keni bërë tashmë, - njofton Ambasada, - ne inkurajojmë të gjithë qytetarët amerikanë në Kosovë të regjistrohen në hap të hapur. Shtet. gov për të marrë informacionin më aktual se si Seksioni Konsullor i Ambasadës po punon shumë për t ' ju ndihmuar dhe përgjigjur pyetjeve tuaja. Ne kemi ndihmuar amerikanët që dëshirojnë të kthehen në shtëpi javët e fundit.

Një tjetër fluturim riatdhesimi për të sjellë #AmericansHome duhet të niset nesër, për ata që janë në këtë fluturim të shitur mezi presim t ' ju shohim në aeroport."

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco