Zyrtare/BE jep 5 milionë euro për Kosovën në luftën kundër virusit COVID-19

Zyrtare/BE jep 5 milionë euro për Kosovën në luftën kundër virusit COVID-19

18:39, 30/03/2020

Sot zyrtarisht u nënshkrua kontrata në vlerë prej 5 milionë euro nga Bashkimi Evropian për Kosovën për luftën drejt parandalimit të përhapjes së virusit COVID-19.  

Kështu ka njoftuar Ministri i Integrimeve Evropiane, Blerim Reka përmes një statusi në profilin e tij Facebook, shkruan Syri.net Kosova.  

“Duke dëshmuar edhe njëherë se miqt e mirë gjenden gjatë ditëve të vështira, së bashku përmes vlerave dhe solidaritetit do ta përballojmë edhe këtë situatë, andaj faleminderit BE!”, ka shkruar Reka.  

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco