Mocioni/ Kurti: Pazari presidencial kërkon ta rrëzojë qeverinë

Mocioni/ Kurti: Pazari presidencial kërkon ta rrëzojë qeverinë

12:34, 25/03/2020

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi në seancën e Kuvendit ku po shqyrtohet mocioni i mosbesimit ndaj tij, se duhen më shumë se 100 orë për të treguar sukseset e qeverisjes.

Ai tha se është krenar me arritjet e qeverisë.

Kurti tha se nuk i dhimbset qeveria, por qytetarët që e kanë votuar.

“Mua nuk mĂ« dhimbset kjo qeveri e aq mĂ« pak vetja, mĂ« dhimbset populli se çka po i bĂ«het me kĂ«tĂ« mocion”, tha Kurti.

Kurti tha se pazari presidencial kërkon ta rrëzojë qeverinë e tij për të nisur pazaret.

VIJON

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari26/03/2020 18:41

I NDERUAR ALBIN! NUK ISHTE PAZAR PRESIDENCIAL, POR ISHTE PAZARI ME I QELBURALEANCES SHQIPTARO-SERBE KUNDER KOSOVES, JO KUNDER TEJE! TI E BERE DETYREN TENDE! I OFROVE KOSOVES NJE ALTERNATIVE, NJE MUNDESI SHPETIMI, PROSPERITETI DHE INTEGRIMI EVROPIAN! POR ALEANCA E FELLIQUR SHIPTARO-SERBE ISHTE E FUQISHME DHE ME MBESHTETJE AMERIKANE PER INETERSAT PERSONALE TE GRENELL DHE PALMER (DHENDRRIT TE SERBISE)! BISHA E TERBUAR PLAKE, SHERBETORI I PERJETSHEM DHE SPIUNI I SERBISE ISA MUSTAFA E BERI DETYREN E VET ANTISHQIPTARE PER KOSOVEN! I MASHTROI KOSOVARET ME VJOSA OSMANIN PER T'IU GRABITUR VOTAT DHE TANI ZBATOI PLANIN SERB TE VUCIC! E VETMJA MUNDESI ESHTE QE KOSOVA TE ZHVILLOJE PERSERI ZGJEDHJE TE JASHTEZAKONSHME TANI QE KOSOVA E MORI VESH SI CFARE GJARPRI I PABESE ESHTE ISA MUSTAFA! SPIUNI DHE SHERBETORI BESNIK I SERBISE! KOSOVA NUK BEN HAJER SA KOHE KA ALEANCEN E SPIUNEVE TE SERBISE THACI-MUSTAFA! KOSOVA KAQ E PATI! KOSOVA E PERFUNDOI ME TURP! U VERTETUA KATERCIPERISHT QE SHQIPTARET JANE TE VETMIT ARMIQ TE SHQIPTAREVE! KJO TREGI QE SHQIPTARI PER PUSHTET SHET EDHE GRUAN EDHE FEMINE E VET! SHQIPTARI PER PUSHTET VRET EDHE VLLAUN E VET! KOSOVA ESHTE ZHGENJIMI ME I MADH! QEVERIA ME E MIRE DHE ME JETESHKURTER E KOSOVES RA PER TURPIN E KOSOVAREVE! ENDRRA E BUKUR KOSOVARE PERFUNDOI ME TURP! FATKEQESISHT SHQIPTAREVE GJATE GJITHE HISTORISE NUK IU KANE MUNGUAR KURRE TRADHETARET E RENEGATET E VET. PRANDAJ JEMI TE NDARE ME LEHTESI NE 5 SHTETE, SI ASKUSH NE BOTE. AH PIKA QE NUK IU BIE POLITIKANEVE! JAZEK JU QOFTE! BRAVO I QOFTE SERBISE! GJITHMONE KA PATUR SHERBETORE SHQIPTATE! DHE THONI PASTAJ QE FAJIN KOSOVES UA KA SHKJAU! FAJIN UA KA SERBIA! JU I BETE NDERIN ME TE MADH SHQIPERISE! U TURPERUAT NE SY TE TE GJITHE BOTES! KOSOVA NUK DI TE BEJ NJE QEVERI PER KOSOVEN! CFARE PO PRISNI QE SHTETET SKEPTIKE T'IU NJOHIN SI SHTET? EDHE PER HERE TE PARE QE KOSOVARET KISHIN NJE QEVERI TE SHKELQYER, E RREZUAN PO VETE. TAMAM ASHTU SIC DONTE ALEKSANDRI I SERBISE! RRINI EDHE 1 SHEKULL TJETER! SHPRESONI SE DO T'UA ZGJIDHI HALLET SHBA? JA CFARE PO BEN SHBA PER SHQIPERINE QE IA KA HAPUR E SHQYEE DYER E DRITARE, U KA NXJERR EDHE BYTHEN AMERIKANEVE DHE SHQIPERIA ESHTE COPE-COPE! SHQIPERIA DHE KOSOVA JANE NGJITUR THJESHT SI MUTI PAS KEPUCEVE TE SHBA! SHBA E PERDORIN THJESHT PER TE MBULUAR MASKARALLIQET E TYRE! U MBURREM E U KRENUAM TE GJITHE SHQIPTARET ME ZGJEDHJET MODEL QE BENE SHQIPTARET E KOSOVES! POR PASKA QENE KOT! SHQIPTARET NUK NDRYSHOJNE KURRE DHE TROJET SHQIPTARE NUK KANE PER TE PARE KURRE DITE TE BARDHA PER FAJIN E VET SHQIPTAREVE DHE JO TE SERBISE! CFARE TE KEQE IU KANE BERE SHQIPTAREVE TE HUAJT ME SHUME SE SA VETE SHQIPTARET????!!!! KEQARDHJE PER KOSOVEN DHE TE GJITHE SHQIPTARINE! NUK BEJNE KURRE HAJER SHQIPTARET!

Shto koment

Denonco