Ja tri fazat e planit qeveritar për përballimin e krizës ekonomike nga Covid-19

Ja tri fazat e planit qeveritar për përballimin e krizës ekonomike nga Covid-19

18:48, 23/03/2020

Ministria e Financave dhe Transfereve, përmes një komunikate për media, ka dhënë detaje në lidhje me shëndetin e ekonomisë, masave të ndërmarra dhe atyre që mendohet të ndërmerren.

Qeveria e Kosovës dhe Ministria e Financave e Transfereve ka përcjelle në detaje të gjitha këto ndikime si në shëndetin e ekonomisë, ashtu edhe në atë të mirëqenies së qytetarëve, por edhe qëndrueshmërinë e vetë buxhetit të shtetit. Ngjashëm edhe me vendet tjera, reagimi i qeverisë i ndjekë tri faza.

Postimi i plotë:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco