Hoti paralajmëron rënien e qeverisë në kulmin e pandemisë

Hoti paralajmëron rënien e qeverisë në kulmin e pandemisë

17:44, 18/03/2020

Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka reaguar ashpër ndaj vendimit të kryeministrit Kurti për shkarkimin e ministrit të punëve të brendshme, Agim Veliun , shkruan Syri.net Kosova.  

Hoti ka thënë se me këtë veprim Kurti nuk e ka shkarkuar Veliun mirëpo veten e tij.  

“Sot Kurti nuk e ka shkarkuar z.Veliu, por veten e tij, duke ikur kështu nga përgjegjësitë shtetërore ndaj qytetarëve në një moment të vështirë për të gjithë”, shkruan ai.  

Ai në një postim ka shkruar se ky vendim I kryeministrit po tregon mungesë totale të përgjegjësisë institucionale dhe ndjeshmërisë në të cilën po kalojmë si shoqëri.  

"Duket qartë se Kurti nuk funksionin kështu. Keq për të".  

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Selman Dervishi-Mani,USA.poet22/03/2020 20:37

HEU,KUR PAS LUFTËS SË DYTË BOTËRORE;EU,QAS FUTËS SË NDYTË HOREKORE; KUR NJË UDHËHEQËS,KURTHEDREQËS,RUSO SERBO JUGOSLLAVË;PUSO VËRBO TUGOSHKAVË;PEYT ISH DIKTATORI STALIN;PSE KENI SIMPATI NDAJ KOMUNISTAVE TË SHQIPTARISË?! DHE DIKTATORI PËRGJEGJEJ;QE PËRSE,SEPSE;OU,KOMUNISTI SHQIPTAR ËSHTË SI NJË QEN I DRESUAR MIRË,QË HANË BUKËN TERË TROJEVË TË VETA;NDËRSA MBARË ROJE DUKE NGARË PLOJE;KUKE RUAJTUR O SHUJATUR TROJET SHQIPTARE,OU,DUKE UA DHURUAR SI DHURTË,GUNGATË,PËR RUSO-PUSO, SERBO-VËRBO,GREKO-VDEKO;OUH,JUGOSLLAVË-TUGOSHKAVË!!!"NGA MANI,USA.

Elvi 18/03/2020 18:33

Shi ca bejne kta, po grihen per pushtet.te gjithe politika shwiptare njelloj eshte e i bie qe dhe ne shqiptaret njelloj jemi ne pergjithesi , gdhe te pandreqshem.

Shto koment

Denonco