Informacionet rreth koronavirusit/ Ministria e Shëndetësisë lanson platformën online

Informacionet rreth koronavirusit/ Ministria e Shëndetësisë lanson platformën online

22:44, 17/03/2020

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar të martën në mbrëmje se ka lansuar platformën informative shëndetësore online Kosova.health.  

Në njoftim theksohet se kjo platformë përmban informacionet e përditësuara lidhur me përhapjen e virusit Covid-19 në Kosovë, raporton Rel.  

“PjesĂ« e rĂ«ndĂ«sishme e kĂ«saj platforme Ă«shtĂ« rubrika “Fol me mjekun”, pĂ«rmes sĂ« cilĂ«s ju mund tĂ« shtroni pyetje lidhur me shqetĂ«simet e juaja shĂ«ndetĂ«sore rreth Covid-19 dhe tĂ« merrni pĂ«rgjigjet nga profesionistĂ«t e shĂ«ndetĂ«sisĂ« nĂ«se keni simptoma qĂ« kanĂ« tĂ« bĂ«jnĂ« me virusin Covid-19. NĂ« kĂ«tĂ« platformĂ« mund tĂ« gjeni edhe informata tĂ« tjera tĂ« rĂ«ndĂ«sishme rreth koronavirusit Covid-19 dhe udhĂ«zime rreth masave parandaluese”, thuhet nĂ« njoftim.  

Platforma është në gjuhët shqipe, serbe dhe angleze, thuhet në njoftimin e ministrisë.  

Deri të martën, në Kosovë, shifra e personave të prekur me virusin COVID-19 ka shkuar në 19. Raste të të infektuarve me koronavirus kanë raportuar mbi 150 vende në botë.  

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco