Tërmet 3.2 shkallë Rihter godet Kosovën

Tërmet 3.2 shkallë Rihter godet Kosovën

07:05, 17/03/2020

Një tërmet prej 3.2 shkallë të Rihterit ka goditur Kosovën pak pas orës 22:00.

Lajmin e ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, Shemsi Mustafa nga Instituti Sizmologjik i Kosovës. Mustafa tha se tërmeti ka ndodhur në ora 22:13 .

“Tërmeti ka ndodhur në territorin e Komunës së Lipjanit, saktësisht ndërmjet fshatit Magure dhe fshatit Suhodoll. Nuk ka vend për panik”, ka thënë Mustafa. Fuqia e tërmetit sipas tij, ishte 3.2 shkallë të Rihterit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

opionisti17/03/2020 08:06

termete do vajzdoje dhe semundja gripi kines dhe lufta ballkani do dridhe toka qarje cuname perplasje ne hene lufte me jashte toksore

Shto koment

Denonco