Kurti hoqi taksën 100 %/ Haradinaj: Albin Mashtruesi dorëzohet para Serbisë

Kurti hoqi taksën 100 %/ Haradinaj: Albin Mashtruesi dorëzohet para Serbisë

19:06, 27/02/2020

Në konferencën për shtyp nga kryeministria, Albin Kurti njoftoi heqjen e taksës 100 % ndaj produkteve serbe.

I menjëhershëm ka qënë reagimi i ish-kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili e ka quajtur Albin Mashtruesi, si dhe e ka bërë përgjegjës për rifillimin e pushtimit ekonomik të Kosovës nga Serbia.

Gjithashtu Haradinaj nuk ka lënë pa përmendur edhe Rusinë, ku me këtë vendim, Kurti i ka hapur rrugën në Kosovë si Serbisë, por edhe Rusisë.

Postimi i plotë:

Sonte Albin Mashtruesi u dorëzua para Serbisë. Ky është fillimi i kthimit të Serbisë dhe Rusisë në Kosovë. Albin Mashtruesi nga sot je përgjegjës për ripushtimin ekonomik të Kosovës nga Serbia.

Zoti e bekoftë Kosovën dhe popullin e saj!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco