Heqja e taksës 100 %/ Kurti hap së shpejti diskutimet brenda koalicionit

Heqja e taksës 100 %/ Kurti hap së shpejti diskutimet brenda koalicionit

20:59, 18/02/2020

Zyrtarë të koalicionit qeverisës në Kosovë njoftuan për hapjen së shpejti të diskutimeve brenda koalicionit, për heqjen e tarifave ndaj mallrave serbe dhe zëvendësimin e tyre me masa të reciprocitetit të plotë me Serbinë.

Njoftimi vjen një një periudhë trysnie të shtuar diplomatike për krijimin e kushteve që do të mundësonin ripërtëritjen e bisedimeve të pezulluara për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë, sipas VOA.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco