Qosja dhe Rama u turren mediave/ Express: Na sulmon miku i Vuçiçit

Qosja dhe Rama u turren mediave/ Express: Na sulmon miku i Vuçiçit

18:43, 18/02/2020

Rexhep Qosja u rikthye sërish në qendër të debateve mediatike, pasi fillimisht në një intervistë për A2 CNN mbrojti tezën për shkëmbimin e territoreve.

Në këtë mënyrë Qosja doli sërish në krah të Edi Ramës, kryeministrit shqiptar, të cilin politika e Kosovës e akuzon se ka lobuar për të ndarë Kosovën.

Megjithatë, Qosja u bë bashkë me Ramën edhe në një pikë tjetër. Ai bëri një postim duke sulmuar median e Kosovës se ajo po nxit urrejtje ndaj Shqipërisë. Kryeministri Edi Rama e shpërndau statusin e përgatitur nga Qosja, duke lëshuar edhe ai mllefin e tij ndaj medias.

Mediat e sulmuara në Prishtinë u përgjigjën duke thënë se ata nuk kanë sulmuar Shqipërinë, por kanë kritikuar kryeministrin Edi Rama. Gazeta Express e quajti Edi Ramën, mik i Aleksandar Vuçiç. Edhe komentuesit e shumtë iu turrën kryeministrit Edi Rama pas këtij statusi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

tuti19/02/2020 16:10

Ky kakademiku Qose ka qene gjithmone tradhetar i shqiptareve,( nuk e dija te tille, por kam filluar te dyshoj nga fundi i viteve tetedhejte e me e deri sot) e pro sherbetoreve endhjero komuniste shqiptare tradhetare nga ana e tyre! Me pak fjale nje i shitur njezetekater karat tek serbet! Te jete sadopak i sinqerte te mbyllte gojen, e ti ngryste ditet e tija te fundeme, me turpin deri ne varr, ndoshta do kujtohej me nje fare kocnsiderate per punen e tij e si i letrave; Por gjithsesi vendin si tradhetar i shqiptareve nuk do e humbe asnjehere! Me ç'duket edhe kete e ka dhjere si akademik qe eshte! (Ps: ne cilen kakademi eshte nomuar akademik ky?) Ne ate te beogradit besoj!,

Korabi18/02/2020 20:55

Spiuni i UDB qosevici qe kure konkuroj mori 00000000.1%te votave ne kosove aktivizohet sa here ju duhet serbv bashke esate pashen e ri te Shqiperis.Keta dy figura te diskretituara e te dale boje jan hedhur si letra higjenike nga shqiptaret.

N 18/02/2020 20:48

Rexhep qosja eshte kritik letrar i mire por eshte pro serb me disa qendrime te tij e ka treguar kete

cak18/02/2020 19:54

Si nuk ju ndanë shqiptarëve këto qoset me mjekër si të Leninit ?

Shto koment

Denonco