ME FOTO/ Si e tundën vendin kosovarët, ditën e shpalljes së Pavarësisë!

ME FOTO/ Si e tundën vendin kosovarët, ditën e shpalljes së Pavarësisë!

14:01, 17/02/2020

Ja disa fotografi që tregojnë momente nga festimet në Kosovë në vitin 2008 pas shpalljes së pavarësisë dhe pas lajmit për njohjen nga Shtetet e Bashkuara. Fotografitë janë realizuar nga agjencia e lajmeve Associated Press, më 17 dhe 18 shkurt 2008 dhe janë publikuar nga Zëri i Amerikës.

ImageImageImageImageImageImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco