Moore mbështet fuqishëm Kurtin: Kosova s’ka mik më të madh se Britaninë e Madhe

Moore mbështet fuqishëm Kurtin: Kosova s’ka mik më të madh se Britaninë e Madhe

18:56, 15/02/2020

Gjatë samitit në Mynih, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar sot me Drejtorin e Përgjithshëm për Çështje Politike në Ministrinë e Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, Richard Moore.

Nëpërmjet një postimi në Twitter, Moore ka uruar Kurtin për programin e qeverisjes së tij, si edhe për nevojën e rinisjes së bisedimeve me Serbinë.

Postimi i plotë:

“Takim i shkëlqyeshëm me kryeministrin e kosovarëve @albinkurti @ # MSC2020. I urova për programin e qeverisë së tij të re dhe nevojën e diskutuar për të rinisjen bisedimet me Serbinë. Asnjë mik më i mirë i #Kosovës sesa #UK”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco