S'ka koalicionin qeverisës/ VV njofton takimin e radhës me LDK, me prezencë të ambasadorëve perëndimorë

S'ka koalicionin qeverisës/ VV njofton takimin e radhës me LDK, me prezencë të ambasadorëve perëndimorë

20:10, 27/01/2020

Pasi ka përfunduar takimi mes delegacionit të Lëvizjes Vetëvendosje dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës, që zgjati më shumë se dy orë, liderët e partive kryesore, nuk kanë deklaruar nëse është arritur ndonjë marrëveshje për formimin e qeverisë.

Pak pas takimit, Lëvizja Vetvendosje ka publikuar një njoftimin mbi zhvillimin e takimit të radhës me VV e LDK, gjatë ditës së nësërme, nën prezencën e ambasadorëve të Quint-it në Prishtinë si dhe me Shefen e Misionit të BE-së.

Postimi i plotë:

Sot pasdite, në Kuvendin e Kosovës u mbajt edhe një takim ndërmjet LVV dhe LDK. Nuk u arrit marrëveshja. Palët u pajtuan që nesër të zhvillohet një takim tjetër bashkë edhe me ambasadorët e Quint-it në Prishtinë si dhe me Shefen e Misionit të BE-së.

Kanë mbetur edhe tetë ditë deri në skadimin e afatit kushtetues për koalicionin qeverisës.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco