Amerikanët në lëvizje: I dërguari i Trumpit tek Vetëvendosja, takim me Albin Kurtin Grenell, I Dërguari i Posaçëm i Presidentit Trump, mbërrin në Ambasadën amerikane në Prishtinë, para takimit me liderët politikë të Kosovës

Amerikanët në lëvizje: I dërguari i Trumpit tek Vetëvendosja, takim me Albin Kurtin

10:47, 23/01/2020

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell dhe ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett kanë arritur në selinë qendrore të Lëvizjes Vetëvendosje ku për pak pritet që të takohen me kryetarin e kësaj partie, Albin Kurtin, raporton Gazeta Express.

Takimi po mbahet pa praninë e mediave, derisa, është thënë se do të deklarohen pas përfundimit të takimit.

Grenell ka arritur mbrëmë në Kosovë, me që rast është takuar fillimisht me të parin e shtetit, Hashim Thaçin.

Sot ndërkaq ka të planifikuar nga ora 11:30 takim edhe me kreun e LDK-së, Isa Mustafën.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco