Surroi, shpresë dhe mister: Koalicioni VV - LDK më afër se ç'mendohet, më larg se ç'duhet

Surroi, shpresë dhe mister: Koalicioni VV - LDK më afër se ç'mendohet, më larg se ç'duhet

12:23, 18/01/2020

Analisti i njohur Veton Surroi ka dhënë një mesazh të fortë shprese sot për krijimin e qeverisë së Kosovës. “Marrëveshja e koalicionit mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së është më afër se ç’mendohet dhe më larg se ç’duhet të jetë” ka shkruar Surroi në Fb.

Me të njejtin mesazh, Surroi ka shtuar edhe dilemat për atë që po po pritet nga marrëveshja e koalicionit të Albin Kurtit em Isa Mustafën, nëj gjendje pezulli prej zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit 2019.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco