FOTO-EMRI/ Sheh vajzat e mitura në rrugë dhe tenton ti përdhunojë. Policia kërkon ndihmën e qytetarëve

FOTO-EMRI/ Sheh vajzat e mitura në rrugë dhe tenton ti përdhunojë. Policia kërkon ndihmën e qytetarëve

16:25, 17/01/2020

Policia e Prishtinës kërkon ndihmën e qytetarëve për arrestimin e një qytetari nga Drenasi.

Bëhet fjalë për Destan Qorrin.

Sipas policisë, Qorri akuzohet për tri vepra penale “dhunim, sulm seksual dhe kanosje”, ku viktimat janë të miturat.

“Referuar tri veprave penale (Dhunim, Sulm seksual dhe Kanosje) që kanë ndodhur në rajonin e Drenasit, ku viktimat janë femra (të mitura), Drejtoria Rajonale e Policisë – Prishtinë me autorizim të Prokurorisë së shtetit, shpallë në kërkim personin e dyshuar; DESTAN QORRI (1986).Të gjithë ata që kanë informacione lidhur me vendndodhjen e tij ta njoftojnë policinë në numrin 192 “, thuhet në njoftimin e policisë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco